вам передзвонити?

*Зареєстровані користувачі можуть скоріше оформляти замовлення, відслідковувати їх та передивлятися історію замовлень.

Чорнослив: користь для здоров'я, склад. Як зберігати чорнослив?

Чорнослив, користь та склад

Склад: загальна користь для здоров'я

Чорнослив, як і багато інших сухофруктів, має в своєму складі достатньо води. Крім того, він багатий мінералами й мікроелементами, такими як калій, кальцій, залізо, магній і цинк. У ньому включені також провітамін A, вітаміни C, E і групи B. Хоча за кількістю вітамінів чорнослив і не домінує, але користь його полягає в широкому спектрі корисних інгредієнтів. Водорозчинні рослинні речовини пектин і целюлоза забезпечують травні властивості кісточкових плодів. Чорнослив також містить багато фруктози, що робить його швидким постачальником енергії.

Походження: з римлянами в Європу

Припускається, що поширена культура сливи виникла від схрещування терну і аличі. Її походження, ймовірно, відноситься до областей між Кавказом і Алтаєм. Як і багато інших фруктів, поява сливи тут пов'язана з римлянами: вони садили кісточкові ще до 100 року до нашої ери на північ від Альп. Потім чорнослив прийшов, імовірно, з хрестоносцями через Сирію до Греції. Знахідки доводять, що люди вирощували сливи в тих місцях ще 2500 років тому.

Ботаніка: плід різноманіття

Слово «слива» є збірним терміном для позначення різних сортів кісточкових плодів, які відрізняються за розміром, формою, кольором, смаком, розчинності целюлози і соковитості. У ботаніці ці підвиди сливи називаються домашньою сливою, чорносливом, мірабель, японською сливою, аличею і так далі. Найбільш поширені в наших широтах сорти домашньої сливи і чорносливу.

Жовті або зеленуваті сливи мають круглу або овальну форму з виразним швом по всьому плоду і дуже тверду кісточку. М'якоть соковита і ароматна. Форма синьо-фіолетового чорносливу еліптична і плоска, шов менш чіткий, на смак він теж солодкий і соковитий.

Сезон: вітчизняні сливи з липня по жовтень

З липня по жовтень можна збирати урожай слив в садах України. У зимові місяці вони поставляються з Молдавії, Південної Америки і Південної Африки, в тому числі дуже смачний Чилійський чорнослив.

Зберігання чорносливу і сливи (плівку не змивати)!

Купуйте тільки тверді свіжі фрукти. М'які перестиглі сливи часто виявляються червивими. Зберігати їх треба в прохолодному і темному місці, тоді вони пролежать три-чотири дні. Свіжі сливи покриті білуватим нальотом, який захищає їх від висихання. Таким чином, мити їх слід безпосередньо перед вживанням, щоб не пошкодити захисний шар. При кімнатній температурі на підвіконні зелені сливи встигають за два-три дні, якщо їх загорнути у вологий рушник, щоб зберегти вологу.

Зберігання чорносливу

Для зберігання чорносливу вдома слід дотримуватися простих правил:

 • зберігайте чорнослив при кімнатній температурі або покладіть його в холодильник
 • використовуйте для зберігання:
  • ящички,
  • зіп-пакети,
  • полотняні мішечки та паперові пакети,
  • герметичні контейнери або скляну тару яка щільно закривається,
  • металеву та пластикову тару
 • в скляному або керамічному посуді чорнослив може зберігатись до 6 місяців — місце зберігання має бути сухим та темним
 • перед зберіганням в склі або кераміці, посуд потрібно ошпарити окропом та добре просушити

Поради з приготування

Сливовий пиріг — класична випічка для осінніх чайних посиденьок. Сливи надають приємний колір та смак компотам та повидлу. Хто хоче додати особливі нотки стравам з птиці, додає для цього пікантний соус або начинку зі слив.

Купити чорнослив можна в нашому інтернет-магазині, причому, ви можете бути впевнені в його високій якості!Бажаний

Хіт продажів!
Чорнослив чилійський Королівський

Чорнослив чилійський Королівський

Чорнослив чилійський..

310 грн

Показано 1 по 1 з 1 (Всього сторінок 1)